تلفن تماس شرکت روغن صنعت آروشا فروش انواع روغن صنعتی تلفن: 22920499 (20 خط ويژه)

شرکت روغن صنعت آروشا مرکز فروش روانساز ، روغن صنعتی ، گریس ، مواد شیمیایی
شرکت روغن صنعت آروشا
مرکز فروش گریس و روغن های صنعتی

روغن موتور توتال

روغن موتور توتال
روغن موتور توتال که توسط شرکت نفت توتال فرانسه تولید می گردد. عموما از لحاظ گرانروی به دو نوع روغن موتور تک درجه ای یا مونو گرید مانند روغن موتور های 10 ، 30 و 40 SAE و روغن موتور توتال چند درجه ای یا مولتی گرید تقسیم بندی می‌ شوند. روغن موتور توتال مولتی گرید یا چند درجه ای به روغن موتور چهار فصل یا اتوماتیک معروفند. مانند روغن موتور توتال 5000 که با SAE 20-W50 یا روغن موتور توتال 7000 که با SAE 10-W40 تولید می شوند، درجه SAE روغن موتور با دو عدد و حرف W که مخفف کلمه زمستان (Winter) نمایش داده می‌ شود. عبارت SAE مخفف Society of Automotive Engineers می باشد. که استانداردهای این مجموعه از اوایل قرن 20 در صنعت خودرو سازی به کار می رود. در انواع روغن موتور توتال عدد سمت چپ بعد از حرف W مشخص کننده ی گرانروی روغن موتور توتال در دمای پایین و عدد سمت راست نیز گرانروی روغن موتور در دمای بالای را نشان می‌ دهند. در تولید روغن موتور توتال از بهترین روغن پایه استفاده می شود که روغن موتور توتال با دو پایه مینرال و سنتتیک تولید می شود. روغن موتور توتال به علت داشتن مواد افزودنی مناسب عملکرد روغن موتور را در هوای سرد بهبود می بخشد به طوری که در سرما هنگام استارت موتور ، مانند روغن با ویسکوزیته پایین مانند 10 SAE یا 20 SAE عمل می کند.. به این دلیل با استفاده از روغن موتور توتال و تکنولوژی بکار رفته در روغن موتور توتال هنگام استارت موتور خودرو به راحتی روشن می‌ شود. با استفاده از روغن موتور توتال و مواد افزودنی مناسب که شرکت توتال در تولید روغن موتور استفاده می کند روغن موتور به سرعت به تمام قسمت های موتور می‌ رسد و روانکاری قطعات موتور را به خوبی انجام می‌ دهد. روغن موتور مولتی گرید توتال با افزایش دمای موتور کمتر دچار افت گرانروی نسبت به روغن موتورهای تک درجه ای یا مونو گرید می شود. با استفاده از روغن موتور چند درجه ای توتال در گرم ترین شرایط ، لایه از روغن بین قطعات باقی می‌ ماند که باعث کاهش سایش و اصطحکاک بین قطعات می شود. به طور کلی محدوده دمایی عملکرد روغن موتورهای توتال چند درجه ای نسبت به تک درجه ای وسیع تر است. با توجه به اینکه بیشتر خوردگی و ساییدگی در قطعات متحرک موتور هنگام استارت موتوردر مرحله ای که موتور سرد است ، اتفاق می افتد. بهتر است از روغن موتور توتال چند درجه ای که در سرما گرانروی پایینی دارد استفاده شود
روغن موتور توتال

طبقه بندی روغن موتور توتال برحسب گرانروی

مطابق استانداردهای انجمن مهندسین خودروی آمریکا (SAE)، اساس طبقه بندی گرانروی روغن های موتور در دو گروه تعریف می شود. گروه اول که شامل حرف W است. ای گروه روغن های چند درجه ای یا مولتی گرید می باشند. گروه دوم بدون حرف W است که به روغن های تک درجه ای یا مونو گرید معروفند. در روغن موتور توتال مولتی گرید روغن در هوای سرد از گرانروی پایین برخوردار است و برای کار در فصول سرد سال مناسب می باشد. همچنین گرانروی پایین قابلیت روغن موتور برای پمپ شدن در دمای پایین را افزایش می دهد.

طبقه بندی براساس سطوح کیفیت روغن موتور توتال

مطابق استانداردهای انجمن نفت آمریکا (American Petroleum Institute) کیفیت روغن های موتور که به وسیله شرکت های مختلف تولید و عرضه می شوند، در دو گروه دسته بندی می شوند.
1- روغن های موتور برای موتورهایی که با سوخت بنزین کار می کنند. که سطح کیفیت آن با دو حرف مشخص می شود. حرف اول S که مخفف Service Station به معنی ایستگاه سرویس روغن که عموما مکانیکی ها و تعمیرگاه های خودرو می باشد. حرف دوم که با یکی از حروف الفبای انگلیسی از A تا N که امروزه بالاترین سطح کیفیت روغن موتور می باشد، مشخص شده است. به طور مثال می توان روغن موتور توتال 9000 اشاره کرد که دارای API SN می باشد.
2- روغن های موتور برای خودروها و موتورهایی که با سوخت دیزل کار می کنند، با حرف c مخفف Commercial شروع می شود. حرف C نشان دهنده وسایل نقلیه تجاری، کشاورزی و حمل و نقل جاده ای می باشد. حرف دوم یکی از حروف الفبای انگلیسی از A تا J که امروزه بالاترین سطح کیفیت تولیدی می باشد. سپس به همراه اعدادی که بعد از این حروف نوشته می‌ شود، مشخص شده است.

جستارهای مرتبط

علمی و آموزشی

تولید کنندگان روانکار

معرفی شرکت ها

رويدادها
جشنواره و قرعه کشی روغن صنعت


نمونه محصولات